A-1704

NázevA-1704
SynonymaArkansas-1704
BarvaBílá
PůvodKříženec A-1704 byl vyšlechtěn na University of Arkansas, USA,  křížením A-1042 a A-1381. Schéma křížení viz níže. Interspecifická odrůda
Charakteristika odrůdyListy: středně velké, středně dělené.
Růst: větší než střední
Doba zrání:  středně raná až střední, 125 dnů, na Hané dozrává v polovině září
Květ: hermafroditní
Hrozen a bobule: Hrozny  menší velikosti 100-300 g, bobule střední, hmotnost 2,5-3 g, protáhlého tvaru na konci zašpičatělé. Barva bobulí je zelená. Slupka je pevná, dužnina je šťavnatá. Chuť je jednoduchá až harmonická, v chuti se neprojevují tóny V. labrusca. Kategorie bezsemennosti I až II, rudimenty jsou malé.
Obsah cukrů a kyselin:
Vyzrávání výhonů: velmi dobré
Plodnost dřeva: vysoká
Počet hroznů na výhon: 1,5-1,8, běžně 3 květenství na letorost
Zatížení, řez:
Odolnost k mrazu:  -25°C
Odolnost k chorobám: střední odolnost k plísni révové a střední k padlí révovému.
Množení: Řízky zakořeňují velmi dobře.
PoznámkyOdrůda plodila hned v druhém roce po výsadbě a její plodnost je vysoká. Vzhledem k relativně pozdní době zrání ji nelze doporučit do chladnějších oblastí.
V roce 2011 nebyla napadena plísní révovou, ale i na bobulích se lehce projevilo napadení padlím. Nebyvá napadána vosami.
2018: odrůda potvrdila vysoku úrodnost, byla doslova obalena hrozny. Díky extrémně teplému roku dozrála už koncem srpna. Škoda,  že ji s jistou nelze pěstovat v chladnějších oblastech, jinak ji považuji za jednu nejlepších bezsemenných odrůd ve své kolekci.
2020: A-1704 patřila v tomto roce mezi nejvýnosnější odrůdy, mezi bezsemennými ji konkuroval snad jen Cimus. Přes silný až velmi silný tlak plísně révové byla dlouho bez napadení, až v srpnu byly plísní napadeny mladé letorosty. Dozrála na konci září, zatížení bylo extrémně vysoké.
ZdrojePopis odrůdy na stránce winogrona.org
Popis odrůdy na stránce winorosl.pl
A-1704